Kobieta czy mężczyzna – kto lepiej dowodzi zespołem

Spory na temat tego, która płeć lepiej sprawuje się w roli lidera ciągną się od wielu lat. Głosy są podzielone i trudno określić, która grupa wygrywa. Akademia sukcesu coraz częściej podkreśla potencjał kobiet oraz ich możliwości, które wpływają na wysoką jakość w prowadzeniu grupą ludzi. Jednak czy jest to prawdą w stu procentach?
Mężczyzna na stanowisku
Myśląc o prezesie czy dyrektorze widzimy mężczyznę, który jest silny, ułożony, odważny i asertywny. Budzi wśród pracowników respekt i szacunek, jednak jest też uważany za dobrego kolegę, z którym można swobodnie porozmawiać podczas porannej kawy. Mężczyzna na wysokim stanowisku potrafi prowadzić grupą ludzi, wyznaczając zadania, ewaluując pracę każdego z nich i pokazując co można zrobić inaczej. Często widzi się także obraz szefa, który jest wybuchowy, rzetelny i wymagający – wiecznie dążący do jeszcze większych zysków.
Panowie mają w sobie cechy przywódcze, ludzie potrafią ich słuchać oraz wykonywać wszystkie polecenia. Często jednak gubią się w wielu sprawach, działają chaotycznie i skupiają się jedynie na jednej rzeczy, co obija się negatywnie na pracy całego zespołu.
Kobieta prezes
Akademia sukcesu dążąca do tego aby kobiety zaczęły bardziej wierzyć we własne możliwości pokazuje, że panie posiadają wiele cech, które pomagają im w kierowaniu zespołem. Cecha jaką jest wykonywanie kilku czynności na raz pozwala na szybszą pracę i na kontrolę kilku pracowników jednocześnie. Co więcej, kobiety są bardziej empatyczne, rozumieją problemy swoich pracowników i potrafią im pomóc w różnym tego słowa znaczeniu. Są one otwarte ale zarazem zmobilizowane. Potrafią działać sprawnie i często lepiej niż mężczyźni przekonują do siebie innych ludzi.
Kto wygrywa?
akademia sukcesu chcąca aby więcej kobiet otwierało własny biznes i aby panie dążyły do sukcesu nie twierdzi, że to właśnie płeć piękna lepiej sprawuje obowiązki lidera zespołu. Nieważna jest płeć lidera, tylko jego wewnętrzne predyspozycje, które pozwalają na wykonywanie swojej pracy w odpowiedni, jak najbardziej rzetelny sposób.